Z badań przeprowadzonych przez CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) jasno wynika, że coraz mniej naszych rodaków popiera przejście na wspólną walutę europejską. Już mniej niż co trzeci ankietowany (32% – stan na marzec 2011) odpowiedział, że chciałby wejścia Polski do strefy euro – o 9 punktów proc. mniej niż w zeszłym roku.
Z kolei przeciwników pojawia się coraz więcej. Badania wykazały, że obecnie już 60% nie chce wspólnej waluty – to 11 punktów proc. więcej niż w zeszłym roku. „Zwolennicy przyjęcia euro w większości (74%) uważają, że ze zmianą waluty nie należy się spieszyć. Za możliwie najszybszym terminem przystąpienia do strefy euro opowiada się mniej niż co czwarta osoba popierająca tę decyzję (23%).” – możemy przeczytać w biuletynie CBOS.
Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej wyraźnie widać, że większość Polaków chce wspólnej waluty, po wejściu widzimy wyraźne zmiany. Czy to oznacza, że Polacy są coraz bardziej świadomi swojej przyszłości w strefie euro, biorąc pod uwagę dzisiejszy stan gospodarki?
Kategoria: Aktualności
Trackback Uri